ב-גיימר
 
 
 
 
 
 
 
בקרוב על המסך 
כל מה שאתם צריכים לדעת על העולם הקולונעי של מארוול 

כל מה שאתם צריכים לדעת על העולם הקולונעי של מארוול

 
בקרוב על המסך |
 

נותרו עוד כמה חודשים עד שקפטן אמריקה: מלחמת האזרחים יוצא למסכים, ובינתיים יניב בלדרמן מתנדב לעשות קצת סדר בעולם הקולנועי של מארוול

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 

בכנות? אני נורא אוהב את הסרטים של מארוול. תערובת של אקשן המשולב היטב עם קומדיה ועלילה עמוקה יותר ממה שנדמה בצפייה הראשונה. אוקי, אז נכון שפספסתי את שני הסרטים האחרונים שלהם, לכן לקראת הסרט החדש שיצא במאי, התיישבתי להכין מדריך שמטרתו לקצר את עלילת הסרטים עד כה. זהירות, ספויילרים (לסרטים שיצאו)!

 

רוצים לקבל את כל חדשות הדיגיטל והדברים הכי ויראליים ברשת? עשו לנו לייק בפייסבוק

 

מכירים את זה שאתם רוצים לראות סרט חדש עם החברים? אתם מתכוננים, מתלבשים יפה, קונדומים בכיס (מה? אני רק אנושי) ומודיעים לאמא שלא תחכה,  ורק אז נזכרים שלא ראיתם את הסרט הקודם בסדרה, אתם בכלל לא מכירים את הרקע ויכול להיות שבכלל חשבתם שמדובר בהמשך ל-50 גוונים של אפור. אז בשביל למנוע את שתי הבעיות הראשונות , החלטתי לבנות מדריך לאנשים ששכחו, ועבור בחורות שהחבר שלהן רוצה שהן "ילכו איתו" לסרט הבא של מארוול: קפטן אמריקה- מלחמת אזרחים.

 

 

 

 
קפטן אמריקה: מלחמת אזרחים
 קפטן אמריקה: מלחמת אזרחים   צילום: יח"צ 
 

בשביל לדעת מאיפה להתחיל ביקום של מארוול, אני פונה לחבר מהצבא. ליאב נחמיאס, מעריץ מושבע, קורא קומיקס רוב הזמן, מנקה רחובות לעתיד(אה, ורווק).

 

-ש: ליאב, מה שלומך?

ת: לא באמת אכפת לך.

 

-ש: לא. אז מה בעצם הרקע ליקום של מארוול?

ת: הסרט הראשון של היקום הקולנועי של מארוול הוא איירון מן 1. אבל הם הוציאו לפניו סרטים כמו אקס מן וספיידרמן.ב-2008, מארוול הקימו סטודיו משלהם על מנת לפתח את היקום הקולנועי שלהם, המורכב מהרבה גיבורים, ומתמקד באבנג'רז. כאשר הסרטים על כל דמות הם סוג של רקע.

 

 
ת'ור וגם נטלי פורטמן פה!
 ת'ור וגם נטלי פורטמן פה!   צילום: יח"צ 
 
 

-ש: אז הסיפור המרכזי הוא האוונג'רז, וההקדמה אליו היא הסרטים האישים של כל דמות?

ת:בערך, כן. בסרט הראשון, איירון מן 1, טוני סטארק (רוברט דאוני ג'וניור) הוא מליארדר שמתפרנס ממכירת נשק. במהלך הסרט הוא נחטף על ידי טרוריסטים ומגלה שהם נלחמים באמצעות הנשק שהוא מייצר. הוא בונה לעצמו חליפה ושם לעצמו  מטרה למנוע מהנשק שלו להגיע לידים הלא נכונות.

 

-ש: אוקי, ומה הסרט הבא בסדרה?

ת: הסרט הבא הוא ת'ור 1. ת'ור ואחיו, לוקי, הם בני מלוכה בכוכב אסגארד. לוקי מגלה שהוא מאומץ ושייך לגזע של  אוייבים של הממלכה. הוא מחליט למרוד בזמן שת'ור מגורש ע"י אביו לכדור הארץ בשביל ללמוד מהם ערכים. במהלך  הסרט ת'ור מתאקלם עם נטלי פורטמן ולומד מהם ערכים, לאחר מכן הוא חוזר לאסגארד ונלחם בלוקי. השער המחבר בין  אסגארד  לכדור הארץ נהרס ולוקי נופל לתהום. משם אנחנו יכולים לקפוץ ישר לנוקמים.

 

 

 

 
הענק הירוק
 הענק הירוק   צילום: מתוך הסרט 
 

- ש: רגע, בנוקמים מופיעים גם הענק הירוק וקפטן אמריקה, מה איתם?

ת:כעיקרון יש להם את רגעי התהילה שלהם, אבל בסרטים האלו לא קורה שום דבר שתורם להתפתחות העלילה.  שניהם קורים לפני ת'ור 1. קפטן אמריקה, סטיב רוג'רס, אדם צנום וצהוב מאוד שלא יכל להתגייס למלחמת העולם  השניה כי הוא חלש מידי. מקבל זריקה שהופכת אותו לסופר חייל. הוא הופך לגיבור למלחמה עד שהמטוס שלו  מתרסק בים. בקפטן אמריקה 1 מוצאים את הגופה הקפואה שלו ומפשירים אותה. הענק הירוק, ברוס בנר, הוא  מדען שמתעסק בגנטיקה. הוא מנסה להמציא נוסחה לסופר חייל, ועקב תאונת עבודה הוא נהפך לענק (ירוק) כשהוא  מתרגז.

 

-ש: הבנתי. אז מה בעצם קורה באוונג'רז 1?

ת: בסרט של ת'ור ראינו שלוקי מנסה לקחת את המלכות של אסגארד, אבל נכשל ונופל לתהום. באבנג'רז אנחנו  מגלים שהוא מצא את עצמו מתחבר עם גזע הנקרא גזע הצ'יטורי. לוקי משתמש בכוחותיו כדי לגרום למדען בכדור  הארץ להשתמש באבן מיוחדת וליצור שער בין מקום הימצאו לכדור הארץ. לוקי פולש לכדור הארץ ומשתמש באבן  ובצ'יטורי בשביל לנסות ולהשתלט עליו. ניק פיורי, מנהל סוכנות ריגול ואכיפת חוק(שילד) מקבץ שישה גיבורים:ת'ור,  הענק הירוק, איירון מן, קפטן אמריקה, האלמנה השחורה והוקאיי על מנת להלחם בפלישה של לוקי. הסרט נגמר  כאשר האבנג'רז סוגרים את השער ממנו מגיעים הצ'יטורי בניו יורק ות'ור מחזיר את לוקי לכלא באסגארד. הקוביה  הקוסמית בה לוקי השתמש, מוחזרת לאסגארד.

 

 
הנוקמים
 הנוקמים   צילום: יח"צ 
 

-ש: אה הא. ומאיפה ממשיכים?

ת:האבנג'רז 1 בעצם מסיים את השלב הראשון ביקום הקולנועי של מארוול. השלב השני מתחיל באיירון מן 3. אחריו  ת'ור 2, בשני הסרטים האלה אין משהו קריטי. הסרט שכן משפיע, הוא קפטן אמריקה 2. קפטן אמריקה מגלה שיש  סוכנים כפולים בשילד מאירגון נאצי סודי שמטרתו ליצור סדר חדש בעולם. הארגון מנסה להפיל את שילד וקפטן אמריקה  באמצעות מתנקש הנקרא חייל החורף. במהלך הסרט אנחנו מגלים שחייל החורף הוא חברו הטוב של סטיב רוג'רס מימי  מלחמת העולם השניה. הוא שהה גם בהקפאה אבל אצל הסובייטים, ששטפו לו את המח והשתמשו בו למשימות מידי  פעם והחזירו אותו להקפאה. הידרה (הארגון הנאצי) מנסה לגרום לפיגוע כלל עולמי. קפטן אמריקה נעזר באלמנה  השחורה ומונע את הפיגוע, אך יוצא עם פגיעה אנושה וחייל החורף מציל אותו ועוזב. אחרי הקרדיטים ניתן לראות תאומים,  גבר ובחורה,בעלי כוחות, כלואים בתא.

 

-ש: ואו, אוקי. ומה ההמשך?

ת:שומרי הגלקסיה, עולם אחר לגמרי. אין לו קשר מרכזי לסרט הבא שיצא, אבל הוא קשור לסרטים הבאים של הנוקמים.  בגדול, צריכים לדעת שנבל מנסה למצוא אבן קוסמית כמו שמצא לוקי, וחבורת משוגעים מונעים ממנו.

 

 
שומרי הגלקסיה
 שומרי הגלקסיה   צילום: יח"צ 
 

-ש: יש עוד הרבה?

ת: לא. הנוקמים 2. הסרט מתחיל כאשר הנוקמים יוצאים להשמיד בסיס של הידרה, ומצליחים להשיג את השרביט בו  לוקי השתמש כדי להחזיק את האבן הקוסמית. אירון מן נוגע בשרביט, וחווה סיוט מהתאומה הכלואה שראינו בסיום של  קפטן אמריקה. בסיוט הוא רואה שצבא הצ'יטורי חוזר ומביס את הנוקמים. הוא מחליט לבנות את יוזמת אולטרון,  תוכנה של רובוטים אירון מן סטייל שמטרתם לשמור על העולם. באופן מפתיע, התוכנה יוצאת פגומה ומחליטה להשמיד  את האנושות (כי מסתבר שאנחנו מושחטים ופוגעים בסביבה). אולטרון יוצר את האדם החדש, שיאכלס את כדור  הארץ אחרי נפילת האנושות. האבנג'רז מצליחים להגיע לאדם החדש, ויז'ן, ולהביא אותו לצידם, וביחד הם עוצרים את  אולטרון מלממש את תוכניתו. לאחר קרב על מטוס, הענק הירוק עוזב את כולם וממשיך עם המטוס לבד. הסרט נגמר  כאשר מצטרפים לאבנג'רז גיבורים חדשים: ויז'ן, התאומה הכלואה מקפטן אמריקה (מכשפת השני), פלקון ו-וור משין.

 

-ש: איזה סלט, אתה יכול לעשות סדר בקצרה?

ת: כן. היקום הקולנועי של מארוול מפרט לנו על גיבורי על כאשר המטרה היא לראות את כולם בסופו של דבר תחת  שורות הנוקמים. בסרט הבא, קפטן אמריקה: מלחמת האזרחים, תהיה נקודת מפנה דרמטית שעליה לא נפרט.


-ש: טוב. אז ליאב, בלי לקלקל לקוראים, למה אנחנו יכולים לצפות בקפטן אמריקה: מלחמת האזרחים?

ת: למלחמת אזרחים.

 

מילים כדורבנות! הודתי לליאב על זמנו והלכתי להשלים סרטים.

 

 

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by