ב-גיימר
 
 
 
 
 
 
 
בקרוב 
בקרוב: Call of Duty - Modern Warfare 3 
 
 Call of Duty: Modern Warfare 3    צילום: יח"צ    
בקרוב |
 

כל הפרטים על הקול אוף דיוטי החדש: מלא טריילרים מגניבים, מלא קטעי אקשן אפיים ופומפוזיים ומלא גימיקים למולטיפלייר. לוחמה מודרנית זה אנדרסטייטמנט

 
 
 
 
 
 
 
 
 

זה התחיל בשורה של אסונות: ג'ייסון ווסט ווינס זמפלה, שניים מהעובדים הותיקים והבכירים ביותר בסטודיו הפיתוח Infinity Ward, פוטרו, בעקבות ניסיון לעבור לאקטרוניק ארטס, המתחרה הוותיקה. העיניין כולו התנפח למימדים עצומים, כשהתברר שזהו סיפור רב הסתעפויות, מזימות, קונספירציות ותביעות הדדיות ופגע בשמה הטוב של אקטיוויז'ן ושל Inifinity Ward. מיד לאחר מכן צצו כל מיני אנליסטים ומומחים כאלו ואחרים שהעריכו כי זהו סופה של סדרת קול אוף דיוטי תחת ידיה של Infinity Ward.

 
 

חודשים רבים עברו בשקט יחסי על Infinity Ward, ששקדו בשקט בשקט על הכותר הבא בסדרת Modern Warfare תחת מותג קול אוף דיוטי. כל זאת חרף העקיצות הברורות מצד אלקטרוניק ארטס. זו עשתה הכל על מנת להשמיץ את Modern Warfare 3 ולהאדיר את באטלפילד 3 המקביל.

 

ואז, רק כמה ימים בודדים לפני החשיפה הרשמית של Modern Warfare 3, מגזין Kotaku פרסם הדלפת ענק עם תמונות ופרטים ראשוניים על הכותר. בצעד מרשים, אקטיוויז'ן מינפו את הרעש שעשתה ההדלפה לפרסום של ארבעה סרטונים רשמיים והכרזה רשמית מיד לאחר הדליפה. הסרטונים הראשונים אישרו את מה שכולם חשבו, אבל לא רצו להגיד: Modern Warfare 3 הוא גרסה "מוגדלת" של הכותרים הקודמים בסדרה: אקשן פומפוזי, אפקטים מוגזמים, הפקה קולנועית ברמות ששמות את הוליווד בכיס הקטן, מרשים יותר, היפראקטיבי יותר וטראשי יותר.

 

ועל רגל אחת, רבותיי, זוהי תמצית סדרת קול אוף דיוטי כולה. כן, אפשר לצפות לחידושים בכותר הבא, כן, אפשר לקוות לשיפורים במשחקיות, אבל אם מישהו מצפה לכיוון מפתיע, מקורי, מגוון, או ריאליסטי יותר - שידע שלקול אוף דיוטי אין דבר וחצי דבר עם המושגים האלה.

 

אקשן היפראקטיבי

כבר על פי סרטוני המשחקיות מהקמפיין העלילתי ניתן לראות שאנחנו שוב חוזרים לאותם משימות אקשן מוגזמות וחסרות כל בסיס הגיוני או קשר למציאות. למשל, בסרטון אחד ראינו איך בפחות מ-10 דק' של משחקיות הדוקה הספקנו לצלול בין שדה מוקשים ימי, לעלות לפני הים, להשתלט על צוללת, להשתתף במרדף על גבי סירת מנוע תוך כדי שמטוסים מפגיזים את הספינות שמסביב, לעלות על מסוק ולחפות על שאר אנשי הצוות.

 

 

זה מוגזם, זה חסר כל קשר למציאות וזה טפשי. אבל האמת? זה בדיוק מה שאנחנו אוהבים בסדרת קול אוף דיוטי. כל הכיף בסדרת קול אוף דיוטי זה ה"מגניבות" שלה. הכיף שבלעשות את כל השטויות והקלישאות מסרטי האקשן האמריקאים - רק גדול יותר ומוגזם יותר. כמה מחברי מצוות גיימר יחלקו עלי, אך לדעתי, זה בדיוק מה שאנחנו מחפשים. זה פאקינג גיימינג! זה אמור להיות כיף ומטופש! ויוצרי קול אוף דיוטי מודעים לכך.

 
 
Modern Warfare 3
 Modern Warfare 3 
 צילום: יח"צ 
 

לכן העלילה היא המשך ישיר לזו של Modern Warfare 2 - רק בקנה מידה גדול יותר ודרמטי יותר. כצפוי, הפדרציה הרוסית ממשיכה בפשיטתה אל עבר ארצות המערב, עד כדי התפתחות של מלחמת עולם שלישית. זה אומר שנזכה לזרוע הרס, או למנוע זריעת הרס, זה לא באמת משנה, במדינות המשפיעות והמפורסמות ביותר בעולם המערבי, ביניהן צרפת, גרמניה, אנגליה וניו יורק.

 

לא רק שהעלילה לא פורטה יותר מדי, אם תרשו לי להיות כנה לרגע, היא גם לא מעניינת אותי יותר מדי. אפשר לסמוך על כותבי העלילה שהיא מכוונת לחלוטין ליצירת כמה שיותר קטעי אקשן דחוסים וספינים עלילתיים שסוחטים את כל בלוטות האדרנלין של השחקן, או מה שזה לא יהיה שמייצר אדרנלין.

 

גם בסיס המשחקיות של הקמפיין לא ישתנה, ויציג משימות כגון "חסל את X", "תגיע למיקום Y" ו"תשרוד מספיק זמן במיקום Z". גם הפעם, כמו תמיד, השחקן לא יצטרך לשאת בעול של מלחמת עולם לבד על כתפיו הוירטואליות ויצטרפו אליו שחקנים בשליטת המחשב. חוסר מקוריות כבר אמרנו?

 

קשובים לקהילה

השינויים שכן נזכה לראות מתבטאים בעיקר במצב מרובה המשתתפים. ראשית, Infinity Ward שכרה את שירותיו של mapMonkey, צוות בקרת איכות המורכב מחבורת "חיות מולטיפלייר" שכל תפקידם הוא למצוא פירצות כאלו ואחרות ב-20 המפות שהמשחק יציע.

 

 

בנוסף, מובטח כי השינויים במשחק מרובה המשתתפים מבוססים על משוב השחקנים, ובוצעו שינויים רבים לא רק באיזון ובגישה למשחקיות, אלא גם בפרטים קטנים, כגון הסרת האפשרות להשתמש ברובה ציד כנשק משני. למשחק תהיה גם אינטגרציה מעורפלת עם פייסבוק, שכנראה לא נדע מה היתרונות שלה עד שנראה אותה עובדת במשחק עצמו. לפירוט נרחב יותר על מצב המולטפלייר, בדקו את הכתבות שלנו על הנושא כאן בגיימר, אבל אל תצפו לשינויים מרחיקי לכת.

 

מה שכן, מוד אחד אמור לעבור שידרוג מהותי מ-Modern Warfare 2. זהו אותו מוד הישרדות זכור לטוב הנקרא Spec Ops, בו השחקן משחק לבד או עם שחקן נוסף בו הוא שורד מול גלים של אויבים ותוך כדי גם אמור לבצע משימות שונות. זה נשמע מגניב והכל, אבל אוהבי משחקיות הקו-אופ עלולים להתאכזב, שכן זהו מצב הקו-אופ היחיד של המשחק.

 

אה, ועוד אנקדוטה שבוודאי תשמח כמה שחקנים: בגרסת המחשב האישי יזכו השחקנים לאופציית שרתים ייעודיים! וזהו, פחות או יותר.

 

"סתם" עוד כותר בסדרת קול אוף דיוטי

אלא אם כן המציאות חזקה מעשרות מיליוני שחקנים ועשרות דוחות של מומחים, ב-8 בנובמבר הקרוב הולך לצאת אחד מהמשחקים הכי נמכרים אי פעם, ואחד ממשחקי המולטיפלייר הפופולרים בכל הזמנים. מה זה אומר על הכותר עצמו? האם זה אומר שהוא הולך להציג משהו שעוד לא ראינו? האם זה אומר שהוא הולך להיות חדשני, מתקדם או מעניין יותר מהכותרים האחרים ברשימת הכותרים הפופולריים ביותר בכל הזמנים? ההפך הגמור מכך.

 

להזכירכם, בראש רשימת רבי המכר נמצאים, איך לא, Black Ops ו-Modern Warfare 2, שני הכותרים הקודמים תחת מותג קול אוף דיוטי. גם הם, עם כל המעלות שלהם, לא הציגו שינויים מרחיקי לכת, אלא היו כותרי שיפור נוסחה שעשו את מה שכותר חדש בסדרת קול אוף דיוטי יודע לעשות: לעשות את הכל מרשים יותר, גדול יותר ומהיר יותר. גם Modern Warfare 3 הולך להיות כזה, עם שידרוג מאסיבי למנוע ה-IW3 המיושן ועם תקציבים שלא הרבה משחקי וידאו זכו להם. אז רק עוד קצת יותר מחודשיים, והוא מגיע. איך שזה נראה עכשיו, Modern Warfare 3 הולך להיות "סתם" עוד כותר בסדרת קול אוף דיוטי, על כל המשתמע מכך. וזה, "סתם" ככה, מסתמן כאחד הדברים הכי טובים שיקרו השנה.

 

 
Modern Warfare 3
 Modern Warfare 3   צילום: יח"צ 
 
Modern Warfare 3
 Modern Warfare 3   צילום: יח"צ 
 
Modern Warfare 3
 Modern Warfare 3   צילום: Kotaku.com 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by