ב-גיימר
 
 
 
 
 
 
 
בקרוב 
Diablo III 
 
 Diablo 3    צילום: יח"צ    
בקרוב |
 

כותר חדש של בליזארד זה תמיד סיבה למסיבה, בעיקר כזה שנכנס לאחרונה לשלבי בטא ופורסמו עליו פרטים כה רבים לפני צאתו. קבלו את כל הפרטים הכי חשובים על ההרתפקה החדשה של השטן

 
 
 
 
 
 
 
 
 

אני זוכר איך שכנעתי את אבא שלי לקנות לי את דיאבלו הראשון. איך הסמל האדום של דיאבלו הטיל בי מורא ושבה אותי מהרגע הראשון שראיתי את העטיפה של המשחק בחנות. איך המשחק שאב אותי לתוכו. איך שוטטתי ברחבי כנסיית טריסטרם מתעלם מכל דבר אחר שהיה לי בחיים, ממשיך לשחק, כמו תחת כישוף, באותם מרתפים ארורים של אינספור אויבים הנקרים בדרכי. 26 שעות משחק רצופות...

 
 

אני זוכר איך כשקניתי את דיאבלו 2 חשבתי שאני יודע למה אני נכנס ואיך בליזארד הצליחו להפתיע אותי לטובה בצורה כל כך רחבה וגורפת. איך הם הצליחו להרחיב את משחקיות ה-Hack & Slash המוכרת מדיאבלו המקורי. איך הם השכילו להוסיף מלכודות, קסמים, סוגים מגוונים של מפלצות, שחייבו את השחקן לחשוב על מיני טקטיקות שונות על מנת להתמודד עם מאסות הנזק שהמפלצות גרמו לו. איך הגרפיקה החצי תלת ממדית הדהימה אותי והצליחה להיות מקסימה על אף הרזולוציה המיושנת.

 

אני זוכר את האווירה של העולם העצוב והחָרב המשווע לגיבור שיבוא ויציל אותו מזוועות השדים שהשתלטו עליו. את הדמויות העלובות בכפרים ההרוסים. את מנגנון המכירה והקניה ששדרג ועיצב את כל עולם משחקי התפקידים. את מערכת ה-Battle.net החדשה שהייתה עיקר המערכת הנמצאת במשחקי בליזארד עד היום. כן, אני זוכר היטב את דיאבלו ואת דיאבלו 2 המופתיים.

 

יותר מ-14 שנים עברו מאז הפעם הראשונה ששיחקתי במשחקים אלו. 14 שנים ואני עדיין מתרגש כשאני נזכר בהם. מהמנגינות הנהדרות, מהאווירה המזעזעת (ספוילר!) והמשחקיות המשובחת (ספוילר!). אני גם עדיין קצת מבולבל מהעובדה שאבא שלי קנה לי משחק שסרטון הפתיחה שלו נראה ככה כשהייתי פחות או יותר בן 8. טעות שלו בתור אבא, רווח ענקי שלי בתור ילד.

 

לעניינינו, בקרוב הולך להגיע המשחק השלישי בסדרה והציפיות בשמיים. אפשר לסמוך על בליזארד בכל הקשור ליצירת עניין והייפ. האתר המושקע שלהם חושף המון פרטים חדשים שגורמים להוזלת ריר בכמויות שטרם נראו. מקצה השיפורים שהמפתחים הציבו לעצמם הוא רחב וחדשני, אבל על כך בהמשך.

 

גיהינום חוזר שוב... שוב

ראשית, עלינו להבין מה קרה בסנקטיורי, עולם הפנטזיה האפל שבו מתרחשת הסדרה, מאז שסיימנו את דיאבלו 2. כזכור, (ספוילר!) בסוף דיאבלו 2 השמדנו את בל, האחרון משלושת האחים השליטים בגיהינום ואיתו את 'אבן העולם' הנמצאת בפסגת ארייט הקפואה וכך הסרנו אחת ולתמיד את נוכחותם של שלושת האחים מהעולם הזה. או לפחות כך חשבנו...

 


20 שנה מאוחר יותר, צפים ועולים דיווחים על כוחות רשע שונים בעולם. כמו שנאמר: "כל מיני פורענויות המתרגשות לבוא לעולם". דקארד קיין, אותו זקן מסכן וחבוט שגורלו דוחף אותו להיות נוכח בכל המאורעות של המשחקים הקודמים, מחליט לברר האם ישנם דברים בגו והאם כוחות הגיהינום החליטו לקפוץ לביקור בעולם האהוב עליהם. ממש ילד הכאפות של כוחות השאול, דקארד קיין הזה.


עתיק ומעוך מאי פעם, קיין חוזר אל כנסיית הכפר טריסטרם, שם הופיע דיאבלו לראשונה, על מנת למצוא רמזים חבויים. כשהוא מגיע, עמוד אש ענקי נוחת אל הבור שממנו הגיח דיאבלו ושהיווה את החיבור בין גיהינום לסנקטיורי במקור. אז פורצים חזרה כוחות הגיהינום ועוברת קריאה מסתורית לגיבורים חדשים לבוא להציל את העולם בשלישית. מסתבר שהגיבורים מהמשחק הקודם לא היו כאלה קשוחים למרות הכול, כי הם איבדו את שפיותם לאחר אותם מאורעות מדיאבלו 2 ובינתיים לא מפורט על תפקיד מרכזי שלהם בעלילה של המשחק החדש.

 
 

חמישה סוגי גיבורים יהיו במשחק החדש: רופא-אליל, ברברי (כן, אותו גיבור דמוי The Rock קשוח ומסוקס מהמשחק השני עושה פה קאמבק), נזיר, מכשף וצייד שדים. כל אחד יכול לבחור את המין של השחקן שלו (זכר או נקבה) ועוד פרטים קטנים יותר על הופעתו החיצונית.

 

הפעם כל אחד מהגיבורים יבוא עם רקע עלילתי ארוך שישפיע על העלילה והאג'נדה האווירתית במשך המשחק עצמו. כך ייצא שלכל גיבור שנחשף עד עתה פרסמו רקע וחומר עלילתי שניתן לקרוא דרך האתר הרשמי של המשחק על מנת להרחיב את הידע והחוויה מדיאבלו 3, כחלק מהמסורת של בליזארד עם משחקים חדשים. לכל אחד מהגיבורים אפילו שחררו טריילר שנעשה בתוך מנוע המשחק עצמו. הטריילר מדגים מהו סגנונו של הגיבור ועל הדרך גורם להרבה התלהבות ילדותית מסרטון די מטופש בסך הכול. לכל אחד מחמשת הדמויות יהיו כמובן מגוון יכולות מוכרות וחדשות המושפעות מהרעיון הסיפורי של הדמות.

 

 

הפיזיקה של בליזארד

דיאבלו 3 היה אמור, לראשונה במשחק בליזארד כלשהו, לעשות שימוש נרחב במנוע הפיזיקאלי "Havok" של חברת וואלב כחלק מהמשחקיות השוטפת. בסופו של דבר אופציה זו הוצאה, והמנוע הפיזיקלי יהיה מנוע שבליזארד פיתחה בעצמה. סביבות המשחק פותחו בהתאמה לחוקים פיזיקלים מורכבים ומעתה שחקנים יוכלו להשתמש בסביבה ובדמויות שבה על מנת לחסל אויבים בדרכים חדשות ומחוכמות יותר מהמוכר בז'אנר. כך למשל הדגימו בכנס Bliz-con יכולת דומה לזו של קראטוס מ-God of War למשוך קיר על חבורת שלדים ולהרוג את כולם במכה אחת. עוד הודגמה הריסת גשר על מנת לבלום חלק מזרימת האויבים אל הגיבור בסגנון הפרד ומשול ושריפת עצים ביער כדי לפגוע באויבים הנמצאים בו. אלמנט חדשני זה מאפשר גיוון רב בדרך לצלוח את כמויות האויבים המאפיינות את הז'אנר. מערכת זו תעבוד גם לכיוון ההפוך וגם הגיבור יוכל כעת לספוג נזק ולהחליק מקצהו של צוק חד וגבוה בגלל קליפת בננה שהושלכה על ידי בנאדם אגואיסטי וחסר אחריות. סתם לדוגמה.

 

סביבות המשחק אמורות להיות מושפעות מההיסטוריה שקדמה להן בתוך עולם המשחק ולפתוח בפני השחקן היסטורית עולם עשירה אף יותר המשפיעה ישירות על התפתחות העלילה. ככל שהשחקן יחקור יותר, כך יגלה יותר על אותה הסביבה ויחווה בעצם בצורה יותר מלאה את העולם והסביבה בה הוא נלחם וכך גם את ה-NPCs והמקדשים בתוכה. בכלל, הכוונה היא לחשוף את השחקן לעולם מגוון ורחב ולתת למשחק פן אפי ומקיף אף יותר, כפי שניתן לראות בטריילר הרשמי.

 


בנוסף, מערכת השלבים הרנדומלית של המשחק עברה שיפור כולל. תגידו שלום למפות ליניאריות שמיקום הקווסטים והאזורים החשובים בהם נראים תמיד אותו דבר, ולרוב יכולים להימצא באותו מיקום. מעתה, לא כל מפה תכלול את כל אפשרויות הקווסטים ומשימות הצד הכלולות בה. בכל פעם שתשחקו במפה תיחשפו למשימות צד שלא יכולתם למצוא בפעם הקודמת ששיחקתם, וגם חלק מהמשימות יהיו תואמות רק לסוג מסוים של גיבורים. כך למשל יהיו משימות שרק הברברי יכול לקבל אותם, והתגמול יהיה חשיפה רחבה אף יותר של פרטי עלילה או פרטים המתאימים לגיבור בנוסף כמובן לאוצרות ונקודות הניסיון הרגילות. צפו לערך משחקיות חוזרת רב.

 

מולטיפלייר שנוי במחלוקת

כל הממשק עבר מקצה שיפורים מקיף. לא אכנס לאינספור הפרטים ששופרו ושודרגו, אבל בגדול, כל מערכת מדידת המנה\חיים עברה שדרוג מקיף ודרך הצריכה של נקודות מנה או חיים ביחס להריגת אויבים והטלת קסמים השתנתה. למרות זאת הממשק נשאר דומה בבסיסו ועדיין יהיה את כדור הדם וכדור המנה המוכרים בכל צד של המסך וביניהם אפשרויות הריפוי והיכולות הזמינות של הגיבור. "בנוהל".

דבר אחד שחשוב להזכיר בנפרד הוא השיפור במולטיפלייר. המשחק יעבוד עם מערכת ה-Battle.net החדשה שמיושמת כבר היום בסטארקרפט 2. למשחק יהיו אפשרויות משחק מגוונות יותר מאלו של המשחקים הקודמים ואף יהיה בו אפשרויות משחק שונות כגון PvP וסוגים שונים של תחרויות. למערכת הצטרפו גם שני שינויים מעוררי מחלוקת: האחד הוא הפיכת המסחר בזהב ובאביזרים למובנה בתוך המשחק, על אפם ועל חמתם של אלפי מעריצים, ולא פחות מקומם - הפיכתו של המשחק לכזה שדורש חיבור קבוע לאינטרנט.

 

 
Diablo III
 Diablo III   צילום: יח"צ 
 

שטן על הזמן

כל האלמנטים החדשניים האלה, בנוסף לממשק גראפי שנבנה מחדש שלוש פעמים כדי שיעמוד בסטנדרטים של החברה, טובי המפתחים והמפיקים בתעשייה, קרוב ל-11 שנות פיתוח והידיעה שהחברה שמפתחת את המשחק היא בליזארד, גורמים למשחק להיות אחד המצופים ביותר משנת 2012 בה הוא צפוי לצאת, בלעדית ל-PC, לבינתיים.


קשה לי לתאר את תחושת הציפייה ממשחק חדש וסוחף בסדרת דיאבלו. אני כבר מתאר איך המשחק מחזיר אותי לאותם לילות שחורים, לאותם שעות שינה בהולות וטרופות סיוטים על כוחות השאול. במובן החיובי כמובן.

כאמור, המשחק צפוי לצאת שנה הבאה (למרות שאצל בליזארד אף פעם אי אפשר לדעת) בלעדית למחשב האישי, עד שיוכרז אחרת.

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by